Zorlu’dan “Yerel seçimlerde İYİ Parti ile AK Parti anlaştı” iddiasına açıklama

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Zorlu’ya “Yerel seçimlerde İYİ Parti ile AK Parti anlaştı” iddiası soruldu.

İYİ Parti Sözcüsü, İYİ Parti ile AK Parti’nin anlaşma yaptığına yönelik iddialara ilişkin sorusunu, “Bu iddiaların ciddiye alınacak bir yanı yok. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil.” diye yanıtladı.

“İNSANLARIN ACIMASIZCA KATLEDİLMESİNE SESSİZ KALAMAYIZ”

İsrail’in, Gazze’ye yönelik saldırılarına da değinen Zorlu, gelinen aşamada İsrail’in kadınları, çocukları, masum sivilleri hedef alarak olayı savaş olmaktan çıkardığını belirtti.

Kürşad Zorlu, şu an 5 binin üzerinde can kaybı, 10 binden fazla da yaralı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İnsanların acımasızca katledilmesine sessiz kalamayız. Türkiye ve başta bölge ülkeleri olmak üzere, tüm dünya bu duruma son vermek adına harekete geçmelidir. Bizim açımızdan Mehmetçiğimizin konumu ve kıymeti ise tartışmaya kapalıdır. Mehmetçiğimizin, sınırlarımız dışında görevlendirilmesi, ancak vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik bir tehdit bulunması halinde değerlendirilebilir.”

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı tarafından Gazze’ye ulaştırılmak üzere, Genel Başkan Akşener himayesinde yardım çalışması başlattıklarını anlatan Zorlu, kargo uçağı kiralamak üzere THY Kargo ile temasların sürdüğünü, şartların uygun olması durumunda Gazze’de bir sahra hastanesi kurabilmek için koordinasyon çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx