Uzman Görüşü: Stratejik Bir Girişi İçin Bu 3 Altcoin Cazip!

Kripto uzmanı Vahid Karaahmetovic’e göre, kripto para piyasasının doğasında var olan dalgalanmanın ortasında, stratejik giriş noktaları arayan yatırımcılar için belirgin bir fırsat penceresi açılıyor. Uzman, şu anda 0,10 doların altında fiyatlarıyla 3 altcoin projesinin dikkatleri çektiğini söylüyor. Bu doğrultuda uzman göre, bu tokenler yatırımcılar için umut vaat ediyor ve potansiyel olarak cazip.

İlk sıradaki altcoin: Verasity (VRA)

Verasity (VRA), reklam dolandırıcılığıyla mücadele etmek ve yapay zeka (AI), makine öğrenimi (ML) ve Blockchain teknolojilerini kullanarak yayıncılar ve reklamverenler için altyapıya açık erişim sunmak üzere geliştirilmiş bir açık defter ekosistemi. CoinCodex verilerine göre, geçtiğimiz yıl token’ın fiyatı %27 oranında yükseldi. Ayrıca, bu süre zarfında en iyi 100 kripto para biriminin %82’sinden daha iyi performans gösterdi.

Altcoin son 30 günde 15 yeşil gün kaydetti (%50). Ayrıca, mevcut piyasa değerine göre güçlü bir likiditeye sahip. Şu anda VRA, tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla %95 iskonto ile işlem görüyor . Bu da daha geniş kripto piyasasının toparlanması durumunda yukarı yönlü potansiyelin altını çiziyor. Öte yandan, yatırımcıların token’ın şu anda yaklaşık %18 olan oynaklığına karşı dikkatli olması gerekiyor. VRA yazı sırasında son 24 saatte %1,8 artışla 0,004583 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, geçen hafta token %20’nin üzerinde değer kaybetti. Ancak aylık performansı %14’ün üzerinde kazançla güçlü kalmaya devam ediyor.

VRA 1 aylık fiyat grafiği

İkinci sırada popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) var

En büyük meme coin’i Dogecoin (DOGE), son haftalarda sınırlı bir aralıkta işlem görüyor. Böylece son zamanlarda büyük bir fiyat atılımı yapmak için mücadele ediyor. Fiyatının yanı sıra, DOGE’nin günlük işlemleri de düşüş eğiliminde. Şu anda günlük ortalama 37.000 civarında. Bu da yatırımcı faaliyetlerinin azaldığını gösteriyor. Buna rağmen, IntoTheBlock’taki analistler, Dogecoin transferlerinde olası bir artış öngörüyor. Bu da, altcoin için yükseliş eğiliminin devamı anlamına geliyor.

Bu arada, Dogecoin meme ve DOGE kripto para biriminin geliştirilmesine ilham veren Japon Shiba Inu köpeği Kabosu, önümüzdeki ay Japonya’nın Sakura kentinde kendi heykeline kavuşuyor. Bu hamle, geçen yıl heykel için düzenlenen bağış kampanyasının ardından geldi. Ayrıca, bazıları bu etkinliğin DOGE’ye olan ilgiyi yeniden canlandıracağını ileri sürüyor. DOGE, yazı sırasında 0,05785 dolardan el değiştiriyordu. Ayrıca, gün içinde %0,24 artış gösterdi. Ancak geçtiğimiz hafta ve ay içinde yaklaşık %5,5 düştü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Dogecoin mucidi Billy Markus, Dogecoin topluluğunu üretkenlik eksikliği nedeniyle eleştirdi. Ayrıca, DOGE Blockchain için geliştirmenin yalnızca “acı ve strese” neden olduğunu ekledi. Markus’un açıklamaları olumsuz. Bununla birlikte, geliştiricileri çabalarını artırmaya ve Blockchain’de yeni projeler sunmaya teşvik etmesi de mümkün.

DOGE 1 aylık fiyat grafiği

Son sıradaki altcoin: Sweat Economy (SWEAT)

Yaygın olarak SWEAT olarak bilinen Sweat Economy, tanınmış fitness uygulaması Sweatcoin’den evrilen bir altcoin projesi. Piyasaya 2016 yılında giren Sweatcoin, dünya çapında 110 milyonu aşan bir kullanıcı tabanını başarıyla kendine çekti. Birincil misyonu, kullanıcılara günlük fiziksel çabaları için ödüller sağlamak. Böylece, daha sağlıklı yaşamı teşvik etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor. Şu anda SWEAT, Loom Network (LOOM) ve XRP’nin ardından CoinCodex’te en çok trend olan üçüncü altcoin.

Mevcut piyasa fiyatıyla token, 200 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) üzerinde işlem görüyor Ayrıca, fiyatı son 30 işlem günü içinde 20 işlem gününde %67 yükseldi. Öte yandan, SWEAT’in yüksek volatilite ve diğer ilk 100 kripto para birimine kıyasla düşük performans göstermesi gibi bazı riskleri de bulunuyor. Bununla birlikte, SWEAT daha geniş kripto kitlelerinin dikkatini çekmeyi başarırsa, mevcut fiyatının aslında sınırlı bir indirim teklifi olduğu ortaya çıkabilir. Altcoin, yazı sırasında 0,01 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, geçtiğimiz gün %0,68 artış gösterdi. Ancak, haftalık bazda %2,5 düşüş yaşadı. Öte yandan, aylık grafikte %40’ın üzerinde artış kayetti.

SWEAT 1 aylık fiyat grafiği

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx