Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Küçük Yatırımcıya Uyarı Geldi! Çok Üzgünüm Gerçekten

Akademisyen Prof. Dr. Özgür Demirtaş borsadaki kayba ilişkin X üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Demirtaş, “Para kaybeden insanlar için çok üzgünüm gerçekten” diyerek panik yapmayın çağrısında bulundu.

Akademisyen Prof. Dr. Özgür Demirtaş, borsadaki yüzde 4.5 civarındaki, bazı hisselerdeki yüzde 50-60’ları bulan kayba ilişkin X üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Demirtaş, “panik yapmayın” uyarısında bulunarak şunları söyledi:

“Küçük yatırımcı böyle durumlarda panik ile hareket eder. Para kaybeden insanlar için çok üzgünüm gerçekten. Lütfen kimseden yatırım tavsiyesi almayın. Bütün paranızı tek bir enstrümana yatırmayın. Panik yapmayın.”

Prof. Dr. Özgür Demirtaş küçük yatırımcıya yönelik şu paylaşımı yaptı:

“Twitter’da bir sürü Borsa hesabı var. Hepsi demiyorum ama bir kısmı, Borsa İstanbul’daki Küçük Yatırımcıların halini söylediğim zaman, Yok En dipte söyledi, Yok ters indikatör vs vs diyorlar.

Çıkarları var. Kendileri Maldalar. Kimse Satmasın. Malları yükselsin istiyorlar. Bu Vicdani açıdan sorunlu bir durum.

Evet Borsa bundan sonra Yükselebilir de. AMA Kardeşim Adı üstünde Küçük Yatırımcı, Panik yapan Yatırımcı. Borsa böyle düşünce satan yatırımcı…

8 Milyon tane ufacık yatırımcıyı Borsaya çektiniz. Aldırdınız sonra panikle aşağıdan sattırdınız. Zarar etti insanlar. Yazık Değil mi? Günah Değil mi? Haksız mıyım? Allah aşkına Haksız mıyım?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx