İnegölspor Başkanının Amedspor’a daveti: Taraftar kulübü bastı

TFF 2 Lig’de mücadele eden ve Cumartesi günü Amedspor ile sahaya çıkacak olan İnegölspor’da ortalık karıştı.

Bursa temsilcisi İnegölspor Başkanı Osman Sevim, Amedspor maçı öncesi taraftarlara sağduyu çağrısında bulunarak, “Hafta sonu oynanacak olan Amedspor karşılaşmasıyla alakalı tüm taraftarlarımızı sağduyulu bir şekilde stadyuma takımımızı desteklemeye davet ediyorum.

Amedspor ile aramızda sportif olarak hiçbir düşmanlığımız yoktur. Geçmiş sezonlarda, tarihlerde olan hiçbir şeyi unutmayalım. Sadece takıma destek verip İnegöl’e yakışır şekilde karşılaşmayı bitirelim. Amedspor bizlerin dostudur. Dosta dostluk yapmak bizlere yakışır. Biz İnegolsporluyuz” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalara tepkiler gelirken İnegölsporlu taraftarlar ise şu paylaşımı yaptı;

Hafta sonu terör örgütünün futbol sahalarındaki uzantısı ile oynayacağımız maç öncesi dün akşam başkan Osman Sevim‘in sosyal medya üzerinden yaptığı akıl tutulması açıklamaları büyük bir şaşkınlıkla takip ettik. İstiklal marşını ıslıklayan, terör örgütüyle bağlantısı olan, stadlarında apo sloganları atan, terör örgütü paçavraları sallayan sözde kulüp ve camiası bizim hiçbir şekilde dostumuz olmadı, olamaz.

Bizler doğru bildiğimizi söylemekten hiç çekinmedik. Bugüne kadar kişilerin değil, İnegölspor‘un menfaati uğruna emek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Yapılan bu talihsiz açıklamalar İnegölü ve İnegölspor taraftarını değil direkt şahıslarınızı bağlar. Oturduğunuz koltuğun ağırlığını bilin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx