Futbolda Emsal Karar: Kulüpler, Kilolu Oyuncuların Sözleşmesini Feshedebilecek

Sevilla Kulübünden yapılan açıklamada, “CAS, oyuncu Joris Gnagnon’un uygun kilo ve kondisyon seviyelerini koruyamadığı gerekçesiyle sözleşmesinin feshedilmesinin haklı olduğuna hükmetti. Mahkemenin kararı, kulübün hukuka uygun davrandığı ve bunun haksız bir ihraç vakası olmadığı yönündedir.” denildi.

Açıklamada, “Oyuncunun, tahkim ücretini ödemesinin yanı sıra kulübün yasal masraflarının bir kısmını da üstlenmesine karar verildi. Bu sonuç aynı zamanda Avrupa’daki diğer kulüplerin de şu ana kadar çözülmesi daha zor görünen benzer durumlarla başa çıkmada sahip oldukları konuma fayda sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

27 yaşındaki Fransız futbolcu, en son Ocak 2022’de ülkesinde Saint-Etienne’e transfer olmuş ve 4 ay sonra kilo sorunları nedeniyle orada da tutunamamıştı. Gnagnon, Haziran 2022’den beri kulüpsüz durumda bulunuyor.

TÜRKİYE’DE DE TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Kilo sorunu yaşayan futbolcular Türkiye’de de uzun süre tartışma konusu olmuştu. Fenerbahçe’de forma giydiği dönem boyunca Ozan Tufan’ın kilolu halleri sık sık taraftardan tepki toplarken, son dönemde ise Galatasaray’ın orta saha oyuncusu Tanguy Ndombele, fazla kiloları nedeniyle sarı-kırmızılı taraftardan tepki görmüştü.

Ndombele’nin kilolu görüntüsü hakkında açıklamalarda bulunan kulüp doktoru Yener İnce, oyuncunun vücut yapısının bu şekilde olduğunu, ufak kilo fazlalarının ise kamp döneminde yeterince takımla birlikte olamamaktan kaynaklandığını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx