Feci ölüm güvenlik kamerasında! Kayan İETT otobüsünü durdurmaya çalıştı

Olay, saat 00.00 sıralarında Sultangazi Mescid-i Selam otobüs durağında meydana gelmişti. İETT otobüsü şoförü Veli Zafer Özek, otobüsü park etmek üzere durağa yanaştırdıktan sonra otobüsten inmiş ve iddiaya göre otobüs bilinmeyen bir nedenle geriye doğru kaymaya başlamıştı.

O esnada panik yapan Özek, kayan otobüsü iterek durdurmaya çalışmıştı. İddiaya göre çevredeki vatandaşlar sürücüye “Dur, ne yapıyorsun?” şeklinde uyarıda bulunurken, şoför geri geri kayan otobüsün altında ezilmişti. Kaymaya devam eden araç, daha sonra park halindeki taksiye çarparak durabilmişti.

ŞOFÖR HAYATINI KAYBETTİ, KAZA ANI KAMERAYA YANSIDI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Veli Zafer Özek, ağır yaralı olarak en yakındaki hastaneye kaldırılmıştı. Talihsiz adamın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

Öte yandan feci kazanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde şoförün aracın arkasından bir şey almaya çalışırken otobüsün kaymaya başladığı, şoförün ise aracı tutmaya çalışırken ezildiği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx