Fatih Portakal: İmamoğlu bayrak açabilir, Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun partide genel başkanlık için aday olacağı iddiaları ortaya atılırken, Sözcü TV’de Ana Haber’i sunan Fatih Portakal, konuyla ilgili kulis bilgileri paylaştı.

İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki baba-oğul ilişkisinin bittiğini söyleyen Portakal, şunları savundu:
“İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında sabah kahvaltısı sonrası ipler atılmış artık. Baba-oğul ilişkisi sona erdi. Ekim ayında bir Kurultay bekleniyor. İmamoğlu bayrak açabilir. Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir.
 
Ancak Kılıçdaroğlu delege yapısını uzun yıllardır konsolide ettiği için kazanması zor ihtimal. Partisinde bir devrimi gerçekleştirebilir mi? Örgütü eline almış bir genel başkandan söz ediyoruz.
 
Diğer ihtimal İmamoğlu’nun parti kurma çalışması. Bunun hesabının yapıldığı söyleniyor. Siz seçimlere katılıp, ‘Yıllardır bu koltukta oturuyor’ diye suçladığınız kişiyi gönderemiyorsunuz, kazanamıyorsunuz CHP’nin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz. 

‘Size umut bağlamış insanlardan özür bile dilemiyorsunuz insanlardan ‘Sizi yüz üstü bıraktım’ diye. Ama muhalefetin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz.

‘Can Atalay’ın hakkını savunacağım’ diyorsunuz. Siz daha bizim oyumuzun hakkımızı savunamıyorsunuz. 

Kim inanır artık size kimse inanmaz. Tatlı şekilde sürdürdünüz sevgi dilini kullandınız. Gitmesini de bilin. Gitmeniz gerekiyor değişim o yüzden şart. Ama Kılıçdaroğlu’nun gitmesini tahmin etmiyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir