Bu 3 Altcoin Önemli Gelişmeleri Duyurdu: Ortaklık da Var!

Manta Network, ZK özellikli uygulamalar için bir Katman-2 Blockchain olan Pacific’in main-net’ini başlattı. Bu arada Mantle, Ondo Finance’in $USDY tokenini RWA’lar için bir ortak olarak duyurdu. Ondo’nun tokenize menkul kıymet pazarında %50’lik bir payla RWA alanında lider konumda olduğunu belirtmek gerekiyor. Altcoin projeleri piyasadaki belirsizliğe rağmen kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Polychain destekli Manta, Pacific Layer-2’yi başlattı

Manta Network, zero-knowledge (sıfır bilgi) özellikli uygulamaların geliştirilmesine olanak tanıyan Katman 2 Blockchain Manta Pacific’in main-net lansmanını duyurdu. Bu hamle, 150.000’den fazla cüzdan adresinin katıldığı bir test-net aşamasının ardından geldi. Temmuz ayında, Manta Network’ün arkasındaki geliştirme ekibi p0x labs, Polychain Capital liderliğindeki A Serisi finansman turunda 25 milyon dolar topladı.

Pacific Layer-2 ağı, Caldera adlı bir proje tarafından Optimism’in OP Stack’inin değiştirilmiş bir versiyonu kullanılarak geliştirildi. Ayrıca altcoin, veri ücretlerini azaltmak için Celestia’nın veri kullanılabilirliği çözümünü kullanıyor.

Altcoin projesi Manta test-net aşamasını tamamladı

Manta Network’ün temel katılımcısı Kenny Li, “Başarılı bir test-net aşamasının ardından Manta Pacific, diğer monolitik L1 ve L2’lerin maliyetinin çok altında on-chain etkileşimler sunmak için Celestia’nın veri kullanılabilirliği katmanından yararlanarak güçlü yönlerini geliştirecek” dedi. Pasifik Network halihazırda zkHoldEm adlı bir on-chain oyun, zkMe adlı doğrulanmış bir kimlik bilgisi protokolü ve zkPass olarak bilinen bir veri doğrulama protokolü de dahil olmak üzere zero-knowledge devresi ile etkinleştirilen uygulamalara ev sahipliği yapıyor.

Mantle, Ondo Finance Token’ı RWA vitrin ortağı olarak duyurdu

Mantle Network, Ondo Finance’i Real World Assets (RWA) için bir vitrin ortağı olarak duyurdu. X’te altcoin, kullanıcıların doğrudan Mantle cüzdanları aracılığıyla ABD Hazine getirisine erişiminin açılmasını kutladı.

Mantle’a göre, RWA’lar “kullanıcılar için önemli faydalar sağlama konusunda en büyük potansiyeli” sağlıyor. Bu nedenle, Mantle Showcase için “harika bir seçim” olarak hizmet veriyor. Ayrıca, yatırımcı korumaları ile birlikte sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlıyor. Buna ilaveten, Mantle Baş Simyacısı Jordi Alexander şunları paylaştı:

$USDY, DeFi dünyası için gerçekten de ezber bozan bir ürün. Kullanıcılar ilk kez, USDT ve USDC gibi stablecoin’lere benzer bir erişim kolaylığı ile ABD Hazine getirisine doğrudan cüzdanlarından erişebilecekler.

Altcoin projeleri arasındaki ortaklık taraflara ne getirecek?

Ayrıca, Mantle’ın duyurusunda, ABD Hazine tahvilleri ve banka mevduatlarının bir kombinasyonu ile güvence altına alınan $USDY token sahiplerinin, şu anda %5 APY olan ve premium varlıklar tarafından desteklenen bir getiri elde ettikleri belirtiliyor. Mantle aynı zamanda yatırımcıları ve sermayelerini korumak için gösterdikleri çabaları da vurguluyor. Blog, yürürlükteki iflas uzaklığı sürecini analiz ediyor. Daha sonra, “$USDY’nin yatırımcı korumalarının tokenize RWA’larda var olan en iyisi olduğunu” doğruluyor.

Altcoin projesi ayrıca, Mantle kullanıcılarının $USDY’yi satın almak veya ticaretini yapmak için Ondo’nun platformuna geçmek zorunda olmadıklarını açıkladı. Çünkü yasal yapı açısından tokenize bir taşıyıcı araç olduğunu söyledi. Ayrıca Ondo, Dune Analytics’in verilerine göre tokenize menkul kıymetlerde %50 pazar payına sahip. Bu sayede RWA alanında halihazırda lider konumda.

Güvenlik tokenleri pazar payı

Mantle ayrıca $USDY’yi türevler ve borç verme protokolleri için teminat olarak ve bir AMM’de “nakit ayağı” olarak kullanma planlarını da tartıştı. Bu arada $USDY, faiz ödemek için yeni token birimleri oluşturarak 1 dolara sabit olacak. Böylece ödeme kullanımı için token basitleştirilecektir. Son olarak, Ondo’nun Kurucusu ve CEO’su Nathan Allman, ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Allman, Mantle’ın entegre bir on-chain ekosistem yaratmayı amaçlamasından bahsetti. Bu doğrultuda, üst düzey protokoller ve ürünler portföyü için sağlam destek sağlama stratejisini övdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx