Apple Pencil duyuruldu: Peki beklentileri karşılayabilecek mi?

Apple, üçüncü nesil Apple Pencil’ini tanıttı. Bu model, ikinci nesil kaleme göre daha uygun fiyatlı olmasına rağmen bazı özelliklerden yoksun. Yeni ürün, not alma, günlük yazma gibi temel işlemler için idealdir; fakat yaratıcı profesyoneller için önerilmez. Bu model, ilk ve ikinci nesil arasında bir konumlandırmaya sahip.

Yeni Apple Pencil, önceki modellerle aynı tasarıma sahip: mat bir bitişe ve iPad’in yanına manyetik olarak takılabilen düz bir yüzeye. Ancak kablosuz şarj özelliği eksik. Bunun yerine pil ömrünü korumak için uyku moduna geçiyor. Ürünün boyutları 7.5 x 155 mm ve ağırlığı 20.5 gram.

Apple Pencil duyuruldu: Peki beklentileri karşılayabilecek mi?

Kullanım açısından yeni Apple Pencil, piksel başına doğruluk, düşük gecikme süresi ve eğim hassasiyeti sunuyor. iPad Pro modellerinde “hover” özelliğini destekliyor. Ancak, bu sürümde ikinci nesil kalemin sahip olduğu basınç hassasiyeti, kablosuz şarj ve eşleştirme, çift tıklama özellikleri bulunmuyor.

Apple, yeni kaleme USB-C portu için kaydırılabilir bir kapak eklemiş. Ayrıca bu aksesuar, USB-C destekli iPad’lerle uyumlu. Bu iPad’ler; üçüncüden altıncıya kadar olan iPad Pro 12.9, birinci ile dördüncü nesil iPad Pro 11, dördüncü ve beşinci nesil iPad Air, onuncu nesil iPad ve altıncı nesil iPad Mini’yi içeriyor.

USB-C ile yeni Apple Pencil, 79$ fiyat etiketiyle geliyor. Eğitim için ise 69$. Diğer para birimlerinde fiyatlandırması ise 95€ ve 7,900 Rs olarak belirlenmiş. Ürün, Kasım ayının başlarında satın alınabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx