AK Parti tepki çeken ayda 45 bin TL ‘hayat pahalılığı’ tazminatını iptal etti

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen torba kanun teklifinin çalışan emeklilere 5 bin lira verilmesini içeren 55. maddesi kabul edildi.

AK Parti Milletvekilleri Orhan Erdem ile Necmettin Erkan’ın önergesi ile yasa teklifine giren Ankara’dan İstanbul’a taşınan 400 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda (BDDK) personeline ayda 45 bin lira ‘’hayat pahalılığı’’ tazminatı ödenmesine yönelik düzenleme iptal edildi.

Sözcü’den Zekeriya Albayrak’ın haberine göre Torba teklifte yer alan 52. madde metinden çıkarılınca BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu da dahil BDDK personeline ek ödeme yapılmasından vazgeçildi.

VERGİDEN MUAF OLACAKTI

Bu madde ile ‘’Kurumda görev yapan kurul başkan ve üyeleri, başkan yardımcısı, başkanlık müşaviri, daire başkanı ve müdür ile murakıp, uzman, murakıp yardımcısı ve uzman yardımcısı unvanlı meslek personeline her ay 60 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarı geçmemek üzere ek tazminat ödenir’’ hükmü getiriliyordu. Bu ödeme vergiden ve ücret tavanlarından da muaf olacaktı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx