Yeniden Refah Partisi: AKP 30 maddeyi de kabul etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Habertürk’te katıldığı programda Cumhur İttifakı’na katılım için sundukları 30 maddenin de AKP tarafından kabul edildiğini söyledi.

Habertürk’teki Açık ve Net programının sunucusu Kübra Par, bir kadın olarak bu maddenin kaldırılmasını talep ettiklerini için Yeniden Refah Partisi’ni eleştirdiğini söyledi ve Aydal’a “Bu maddeye de tamam demiş olamaz herhalde AK Parti değil mi?” diye sordu.

Aydal “Bizim taleplerimiz yazılı olarak kendilerine iletildi ve bu iletilme esnasında da bütün maddeler tek tek okundu ve karşı taraftan ‘Hiçbir problem yok’ dendi. Hatta burada olmayan birkaç şey daha ekleyeceğimizi ifade ettik” dedi.

“(AKP Genel Başkanvekili) Binali (Yıldırım) Bey’in partinizi ziyareti sırasında mı okundu?” sorusu üzerine Aydal “Evet, ondan önce de genel başkan yardımcıları seviyesinde yapılan alt görüşmelerde de tek tek bütün maddeler üzerinden geçildi. Dolayısıyla herhangi bir itirazları olmadı” dedi.

Binali Yıldırım ve AKP’nin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı 10 Mart’ta Yeniden Refah Partisi’nde ziyaret etmişti.

Sunulan 30 maddelik listede, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’la ilgili bir madde de yer alıyor.

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner, bu 30 madde arasında 6284 nolu maddenin kalkmasının da bulunduğunu belirtmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*