Son Dakika: Ekrem İmamoğlu: ‘Şeytanın aklına gelmeyecek hesaplar yapıyorlar’

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Hizmette 3. Yıl” Sunumu’nda konuşuyor.

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

Ülke iktisadının nasıl yönetildiği herkesi, her kurum ve kuruluşu olduğu üzere lokal idareleri de direkt etkiliyor. Bir yandan akaryakıta, güce yapılan büyük artırımlar ve dövizdeki süratli artışlar belediyelerdeki gelir sarfiyat istikrarını inanılmaz derecede bozuyor. İnanın maliyet hesaplayamıyoruz. İhalelerimize firmalar artık girmemeye başladı zira maliyetlendiremiyorlar. Diğer yandan artan yoksulluk ve işsizliğin yol açtığı toplumsal yaraları sarabilmek için belediyemizde ayırdığımız hisseler inanılmaz sayılara gerçek çıkmakta. Vazifesi devraldığımızdan bu güne toplumsal yardıma ayırdığımız bütçe tam 6 katına ulaşmak üzere. 

İstanbul’un çok büyük ve ağır problemlerini çözmenin uğraşı içinde bulunan belediye idaresine takviye olmak hiç kuşkusuz merkezi idarenin vazifesidir. İstanbul’un geleceğini karartacak siyasetlerden bir an evvel vazgeçilmelidir.

“O CÜMLELERİN SAHİBİ ERDOĞAN”

‘Merkezi hükümet İBB’ye adeta politik terör uygulamıştır’ diye başlayan cümle.. O cümleler bugüne nasıl da cuk oturuyor. Nasıl da bugünü anlatıyor, güya bugünü anlatıyor, güya ben demişim üzere. O cümlelerin sahibi ben değilim. O cümleleri 1995’in Mayıs ayında kuran kişi bugünün cumhurbaşkanı sayın Erdoğan. Bugün ben ne desem inanın az gelir.

“ÜLKE MAKÛS YÖNETİLDİĞİ İÇİN TOPLUMSAL YARDIMLAR YAPMAK ZORUNDA KALIYORUZ”

Biz, kamu yatırımlarını bir avuç insanın zenginleşme aracı olarak görmüyoruz. 3 yıldır tüm harcamalarımızı şeffaf, iştirakçi ve sadece kamu faydası gözeterek yapıyoruz. Hizmet kalitemizi ve çeşitliliğimizi daima geliştiriyor ve bu kriz şartlarında bile yatırımlarımızı istikrarlı bir formda artırıyoruz. Toplumsal yardımları siyasi istismar alanı olmaktan çıkarttık. Bu toplumsal takviye ve yardımları ülke bu kadar makûs yönetildiği için yapmak mecburiyetinde kalıyoruz. İnsanların yardımı ve dayanakla hayat sürdürmesine dayalı bir sistem uzun müddet ayakta kalamaz.

6’LI MASA MESAJI

Çok yakında Millet İttifakı’nın ve 6’lı masanın genel seçim zaferiyle bütün Türkiye tam da bu anlayışla yönetilecek. Tam da o vakit bizlerde İstanbul’da çok daha büyük başarılara adım atacağız.

Aynı anda 10 metro inşaatını yöneten yegane kentiz. Bizden evvelki 25 yıl boyunca 5 km altında kalmış olan ortalama yıllık raylı sistem inşaatını tam 2.5 katına katladık. Bu 25 yıllık ortalamanın birinci 4 yılını söylesem birilerinin çok ağrına masraf onun için söylemeyeceğim onu. 

“2022’Yİ ÇOK HOŞ SÜRPRİZLERLE BİTİRECEĞİZ”

Çıkardıkları her mahzuru aştık. 2022’yi çok hoş sürprizlerle bitireceğiz.

Bazı ulaşım projelerimiz merkezi idarenin kararsızlığı sebebiyle hizmete konulamadı. Merkezi idare bizim gösterdiğimiz kararlılığı gösteremiyor. Cumhurbaşkanlığına bu mevzuyu açtığımızda hepsi kaçıyor. Bu kelamların de kime ilişkin olduğunu anladınız. 

“ŞEYTANIN AKLINA GELMEYECEK HESAPLAR VAR”

Yaşadıklarından sıkıntı yananlar iktidar gücüne sahip oldular, yaşadıklarının misli misli fazlasını yaşatmakta besir görmüyorlar. Bu sürecin neresinde adalet var neresinde kalkınma var? Fakat her şey çok hoş olacak. UKOME’nin yapısını niçin değiştirdiklerini anlamadık. Yeni anlıyoruz. Şeytanın aklına gelmeyecek hesaplar. Ne yazık ki utanç verici şeyler yapıyorlar. 

AYRINTILAR GELİYOR… 

Related Posts

Kılıçdaroğlu’ndan Hacıbektaş çıkarması… İmamoğlu’nun seçim mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, 59. Ulusal 33. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri için …

Rock’n Roll’un Kralı anılıyor… Elvis’i Elvis yapan 5 şarkı

Elvis Presley… 1950’li yıllardan günümüze dünya çapında Rock’n Roll’un Kralı olarak tüm dünyada tanındı. Ona Kral dedi çünkü ilginç bir dansı …

MİT’ten Suriye’de operasyon: PKK/YPG’nin kelamda eyalet yöneticisi etkisiz hale getirildi

Öldürülen terörist Muhsin Yağan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin kelamda eyalet yöneticisini etkisiz hale getirdi …

Putin: Farklı kıtalarda çok sayıda müttefike sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Latin Amerika, Asya ve Afrika devletleriyle güçlü ilgilere paha verdiklerini belirterek, “Ülkemizin farklı …

Galatasaray’da 6 ayrılık birden! Okan Buruk 6 ismin biletini kesti

Geçtiğimiz sezon tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Galatasaray bu sezon aynı kabusu görmek istemiyor. Ligin ilk haftasında Antalyaspor’u …

Adem Ljajic geri dönüyor! Özgür kalmıştı

Süper Lig devi Beşiktaş ile olan mukavelesinin sona ermesiyle hür kalan Sırp futbolcu Adem Ljajic’e yeni talip çıktı. Al Nassr argümanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.