Motorola Razr 2023 modeline ilişkin yeni sızıntılar var

Motorola Razr 2023 modelinin yeni sızıntılarını dikkate aldığımızda, cihazın dışında yer alan daha küçük ekranın, tam uygulamaları çalıştırma ve klavye desteği sunma yeteneğiyle donatıldığı görülüyor.

Bu bilgileri, ünlü duyumcu Evan Blass’tan öğreniyoruz. Kendisi, resmi duyurudan önce birçok görsel ve video paylaştı. Kapak ekranında uygulamalar ve oyunlar tam ekran olarak görünüyor ve klavye açığa çıkıyor. Harita ve TikTok gibi uygulamaların örneklerini gördüğümüz bu görsellerde, bir videoda kullanıcının anlık mesajlaşma konuşmasına kapak ekran klavyesiyle yanıt verdiğini görüyoruz.

Bu paylaşımlar, Motorola’nın resmi tanıtım materyallerine oldukça benziyor. Bu durum, telefon duyurusunda benzer içerikleri göreceğimizi düşündürüyor. Razr 2023’ün duyurusunun, Razr 2022’nin bir yıl sonrasında, yani Ağustos civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Kapak ekranında tam uygulama desteği veren bu özellik, eski Razr katlanabilir telefonlarında olduğu gibi, diğer üreticilerin benzer telefonlarından (örneğin Samsung Galaxy Z Flip 4) alamayacağınız bir özellik sunuyor. Şimdiye kadar gördüğümüz ve duyduğumuz kadarıyla, Motorola Razr’ın 2023 versiyonu, önceki modeline göre önemli bir geliştirme olacak ve bu kez daha büyük bir kapak ekranını gösteren görselleri zaten görmüş olduk.

Duyumcu Evan Blass, sızıntılarından dolayı oldukça güvenilir bir kaynak olarak görülüyor. Dolayısıyla, paylaştığı bilgi ve görsellere şüpheli yaklaşma ihtiyacımız yok. Blass, aynı Twitter dizisinde, Razr 2023’ün markalama sürecini de açıklıyor.

Daha önce belirtildiği gibi, 2023’te iki farklı Razr modeli bekliyoruz. Bu modeller, tasarım açısından değil, ama özellikler ve fiyatlar bakımından farklılık gösterecek. Blass’a göre, daha üst seviye telefon ABD’de Razr Plus, diğer bölgelerde ise Razr 40 Ultra olarak adlandırılacak.

Razr 40 Ultra adı daha önce de karşımıza çıkmıştı. Standart modellerin Amerika Birleşik Devletleri’nde Razr ve diğer bölgelerde Razr 40 olarak adlandırılacağını tahmin ediyoruz. Hangi söylentilerin hangi telefonlara ait olduğunu görmek için daha fazla beklememiz gerekiyor.

Bu durum biraz kafa karıştırıcı olabilir ve neden bu şekilde yapıldığını tam olarak bilmiyoruz. Ancak bu, Motorola’nın yıllardır uyguladığı bir yaklaşım. Örneğin, kısa bir süre önce Motorola Edge 40 Pro, Amerika Birleşik Devletleri’nde Edge Plus olarak duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir