Lufthansa, grev nedeniyle 800 uçuşu iptal etti

Köln merkezli hava yolu şirketi Lufthansa’da iş bırakma hareketleri bitmek bilmiyor.

Lufthansa pilotları için maaşların güzelleştirilmesi ile ilgili görüşmeler sonuçsuz kaldı.

Grev davetinde bulunan Vereinigung Cockpit Sendikası, bu yıl için yüzde 5,5’lik bir fiyat artışı, gelecek yıldan itibaren de fiyatların otomatik olarak enflasyon düzeyine uyarlanmasını talep ediyor.

800 uçuş iptal edildi

Şirket, yarın tüm gün greve gitme daveti nedeniyle 800 uçuşu iptal ettiğini duyurdu.

Lufthansa’dan yapılan açıklamada, Vereinigung Cockpit’in yarın için açıkladığı ihtar grevinin, yaz tatilinin sonunda büyük tesire sahip olduğu belirtilerek, Münih ve Frankfurt’ta yarın neredeyse tüm uçuş programının iptal edildiği aktarıldı.

134 bin yolcuyu etkileyecek

Bugün de kimi uçuşların iptal ediği vurgulanan açıklamada, uçuş iptallerinden muhtemelen 134 bin yolcunun etkileneceği bilgisi paylaşıldı.

İptallerden etkilenen yolcuların bilgilendirileceği ve mümkünse alternatif uçuşlara yönlendirileceği, Lufthansa’nın iştirakleri Eurowings ve Eurowings uçuşlarının grevden etkilenmediği belirtildi.

Lufthansa: Greve mana veremiyoruz

Lufthansa’nın İnsan Kaynakları Yöneticisi Michael Niggemann, bahse ait değerlendirmesinde, Vereinigung Cockpit Sendikası’nın grev davetine “kesinlikle” mana veremediklerini belirterek, şöyle dedi:

“İşveren tarafı, koronavirüs krizinin kalıcı tesirlerine ve global iktisatta belirsizliğe karşın çok düzgün ve toplumsal açıdan istikrarlı bir teklifte bulundu.”

Sendika, fiyatların güzelleştirilmesini istiyor

Vereinigung Cockpit, kelam konusu grev teşebbüsüyle Lufthansa’nın pilotlarına ödenen fiyatların güzelleştirilmesi için bir düzenleme hedefliyor.

Salgın devrinde durma noktasına gelmesinin akabinde keskin bir toparlanma yaşayan Alman hava yolu bölümü, işçi meşakkati ve grevlerle karşı karşıya bulunması dikkati çekiyor.

Tatilciler hayal kırıklığına uğradı

Ülkede bilhassa yaz tatilinin başlamasıyla birçok havalimanında işçi eksikliği nedeniyle uzun kuyruklar oluşmuştu. Çok sayıda uçak seferi iptal edilmiş yahut seferin gecikmesinden dolayı yolcular gidecekleri yerlere geç ulaşmıştı.

Bu kuyruklar, gecikmeler ve iptaller koronavirüs karantinalarından sonra seyahat etmek isteyen tatilcileri hayal kırıklığına uğratmıştı.

Related Posts

TBMM açılıyor! Birinci mesainin konusu da muhakkak oldu

TBMM Genel Şurası, üç aylık ortanın akabinde mesaisine bugün yine başlayacak. Yeni yasama yılının açılışı sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis …

Papa Franciscus’tan Ukrayna açıklaması: Bu bir dünya savaşı

Katoliklerin manevî başkanı ve Vatikan Devlet Lideri Papa Franciscus, 15 Eylül’de Kazakistan’a yaptığı ziyaret sırasında birtakım Cizvit …

Irak’ta “Ekim protestoları” başladı: Göstericilere biber gazı ile müdahale

Irak’ta Ekim 2019’da gerçekleştirilen hükümet aksisi protestoların 3. yıl dönümü kapsamında başşehir Bağdat’ta tekrar şovlar başladı. Ortalarında …

Trabzon’da feci kaza: Uçuruma yuvarlanan arabanın şoförü öldü

Korkunç kaza, 27 Eylül Salı akşamı, Köprübaşı ilçesi Beşköy-Emirgan mevkisinde meydana geldi. Hasan Odabaş’ın kullandığı plakası öğrenilemeyen …

Bakan Akar, 8’inci Hudut Alay Komutanlığı’nda sancak teslim etti

Bakan Akar; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral …

Van Gölü’nde korkutan gelişme: Adım adım suyu azalıyor

Van’ın Edremit, Gevaş, Erciş, Muradiye ile Bitlis’in Tatvan ilçelerindeki kıyılarda son yıllarda kuraklık nedeniyle ortaya çıkan iskele ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.