Kılıçdaroğlu: Temelli’yi ilçe yapacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Sincan İlçesi’ne bağlı Temelli beldesindeki İftar programına katıldı.

“BİZİM BERABER HUZUR İÇİNDE YAŞAMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

*Bizim huzura, beraber yaşamaya, kucaklaşmaya, helalleşmeye ihtiyacımız var. Bizim yanlıştan dönmeye ihtiyacımız var. Bizim beraber huzur içinde yaşamaya ihtiyacımız var. Allah nasip eder, sizler de destek verirseniz ben bu memlekete huzuru getireceğim, barışı getireceğim, kardeşliği getireceğim.

*Hiç kimsenin inancının, yaşam tarzının, kimliğinin sorgulanmayacağı, bağımsız ve  güzel bir Türkiye’yi hep beraber, birlikte yaşayacağız.

*Herkesin, inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı göstereceğiz. O zaman göreceksiniz ki, beraber yaşamanın ne kadar güzel olduğunu, kucaklaşmanın ne kadar güzel olduğunu hep beraber göreceğiz.

“TEMELLİ’Yİ ANKARA’NIN İLÇESİ YAPACAĞIM”

Temelli’ye daha önce de geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Temelli halkına da müjdeli bir haber paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

*Bu yoldan defalarca geçtim. Her geçişimde Temelli de güzelliklerin olduğunu da gördüm. Güzel bir yapay gölün oluştuğunu da gördüm. Piknik yapan insanları da gördüm. Her görüşümde, ‘Ya ne kadar güzelleşiyor burası’ dedim. Ama sonra Temelli, Temelli olmaktan çıktı. Aldılar başka bir yere bağladılar.

*Bir yere not alın. Allah’ın izniyle sizler destek verirseniz Temelli’yi Ankara’nın ilçesi haline getireceğiz.

*Müthiş bir gelişme potansiyeli var, güzel insanları var, her türlü imkanı var, organize sanayi bölgeleri var. Neden burası bağımsız, güzel bir ilçe olmuyor. Neyi eksik Allah aşkına? Oy verseniz de vermeseniz de ben burayı ilçe yapacağım.

“ELEKTRİK FATURAMI ÖDEMEDİM ÇÜNKÜ…”

Geçen sene 3 milyon 447 bin abonenin elektriğinin kesildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

*Gazetelerde küçük haberler olarak yer aldı. Yaklaşık 4 milyon abonenin elektriğinin kesilmesi demek, her hanede 3 kişi yaşıyorsa 12 milyon insanın elektriksiz bırakılması demek. Peki 12 milyonun derdini kim dile getirdi?

*12 milyon kişinin hakkına kim sahip çıktı. Evet elektrik faturamı ödemedim. Neden? Elektriği kesilen vatandaşın derdini bütün Türkiye’ye anlatmak için. Evet, anlattım. Bütün Türkiye biliyor mu? Evet biliyor.

*Elektriği kesilen ailelerin hakkını savundum. Kim keyfinden elektriğini keser? Parası yok pulu yok, elektrik faturasını ödeyemiyor. Elektriği kesilen aileye gittim. ‘Üç çocuğum var.

*Elektrikler kesildi, parayı ödeyemiyorum’ diyor. ‘Nasıl yaşayacağım? Bu çocuklara kim bakacak? Çocukların bezlerini, elbiselerini kim yıkayacak? Çocuklar nasıl banyo yapacak’ diyor. Bunların derdini bilmezseniz siz nasıl siyaset yapacaksınız?

Related Posts

Orhan Pamuk’a soru: Yalçın Küçük hapse atılırken ne yaptın

Yazar Orhan Pamuk yeni kitabı “Uzak Dağlar ve Hatıralar”la ilgili T24’den Murat Sabuncu’ya röportaj verdi.”AKP’lilerin ülkeye demokrasi …

İngiltere’de birtakım firmalar haftalık çalışmayı 4 güne indiriyor

İngiltere’de bulunan, kar hedefi gütmeyen “4 Day Week Global” isimli kuruluşun geçen haziranda başlattığı ve 6 ay boyunca 3 binden fazla …

Son dakika… Kaş açıklarında faciadan dönüldü: 300 göçmen kurtarıldı!

Son dakika haberi… Denizcilik Genel Müdürlüğünün toplumsal medya hesabından yapılan paylaşıma nazaran, dün KKTC Türk Radyo tarafından Ana Arama …

Son dakika… ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda flaş gelişme! 132 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da düzenlenen uyuşturucu operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 2 bin 22 personelin katılımıyla …

On Numara 5 Yıldız Kızlar

Anadolu yakasının en seksi ve en ateşli pendik escort bayanlar ile tanışmak için en doğru yerdesiniz. Beyler hayallerini kurduğunuz, ateşli saatlerini sizlere yaiatacak olan güzel kadınlar ile…

2. Elizabeth’in cenaze merasimini izlemek isteyenler, Londra’da kamp kurdu

96 yaşında hayata veda eden Kraliçe 2.Elizabeth 8 Eylül 2022 tarihinde hayatını kaybetti. İngitere’yi yasa boğan vefat sonrası 10 günlük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.