Erdoğan: Kişi başına ulusal gelir 9500 dolara dayandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen AKP Vilayet Müşavere Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan, “Allahsız, Muhammedsiz, Alisiz alevilik olmaz” dedi. “Alevi-Bektaşi kardeşlerimizin problemlerinin birçoklarını biz çözdük” sözlerini kullanan Erdoğan, “Yüce yaradana peygamber efendimize, manevi ve ulusal kırmızı çizgilerimize tecavüzden herkes ayağını denk almalıdır” açıklamasını yaptı. 

Konuşmasında iktisat ve seçim konusunda iletiler veren Erdoğan, muhalefete de reaksiyon gösterdi.

Erdoğan ayrıyeten, “Dünyada ne kadar sapkın ideoloji varsa hepsini de getirip gençlerimize dayattılar. Bölgemizde ne kadar tansiyon çatışma konusu varsa hepsini getirip milletimize dayattılar. Herkes hak, özgürlük, medeniyet, kalkınma yoluyla ilerlerken bize bölünmeyi, küçülmeyi, geri kalmayı, vesayeti, darbeleri dayattılar. Türk milletinin bugün sahip olduğu demokrasi standartlarına biz çıkardık” argümanında bulundu.

“BÖLGEMİZDE NE KADAR TANSİYON KONUSU VARSA HEPSİNİ GETİRİP MİLLETİMİZE DAYATTILAR”

Erdoğan, şunları söyledi:

 • Dünyada ne kadar sapkın ideoloji varsa hepsini de getirip gençlerimize dayattılar. Bölgemizde ne kadar tansiyon, çatışma konusu varsa hepsini getirip milletimize dayattılar. Herkes hak, özgürlük, medeniyet, kalkınma yoluyla ilerlerken bize bölünmeyi, küçülmeyi, geri kalmayı, vesayeti, darbeleri dayattılar. Türk milletinin bugün sahip olduğu demokrasi standartlarına biz çıkardık.
 • Kimi vakit idam sehpalarında, kimi vakit vesayetin dehlizlerinde akamete uğratıldık. Artık bu ülkeye vesayetin pençesini geçirmesi eskisinden çok daha zordur. Artık bu ülkede geri kalmışlığın mukadderat üzere kabullenilmesi eskisinden çok daha zordur. Milletimizle birlikte ülkemize Allah’a hamdolsun çağ atlattık. Demokrasi ve kalkınma ihtilalleri sayesinde Türkiye, ülkesi ve milletiyle dünyanın en üst ligine yükseldi. Milletimizle paylaştığımız her vizyon, maksat, program bu hedefe yöneliktir. AK Parti yalnızca dünün yalnızca bugünün değil yarının da partisidir.
 • Ülkemizin bugün karşı karşıya bulunduğu kasvetleri çözecek kararlığa, dirayete yeniden biz sahibiz. Büyük ve güçlü Türkiye’yi adım adım inşa edecek olan yeniden biziz. İstanbul 2023 seçimlerinin de Allah’ın müsaadesiyle lokomotifi olacaktır. Milletle bir olunca, gönüller buluşunca, sevenler kavuşunca İstanbul nitekim çok hoş. Orhan Gencebay üstadımıza şahsım, tüm dava arkadaşlarım ismine çok çok teşekkür ediyorum. Bu hoşluğu her gün daha ileriye taşımak için yaptığınız, yapacağınız çalışmalarda sizlere muvaffakiyetler diliyorum.

“SÜNNİ-ALEVİ, TÜRK-KÜRT ÜZERİNDEN SENARYOLAR GERÇEKLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

 • İslam dünyası ve Türkiye olarak merhamet ve ahlak üzerine kurulan medeniyetimizin hoşluğunu nerede kaybetmişsek orada arayıp, bulacak ve düzelteceğiz. Irak’ı 2 milyon insanın kanı üzerinde böldüler. Suriye’yi bu formda 1 milyon insanın kanı üzerinde böldüler, parçaladılar, hâlâ birebir oyunlara devam ediyorlar. Yemen’den Arakam’a, Türkistan’dan Balkanlar’a, Filistin’den Afganistan’a tıpkı gayeyle farklı görünümlü oyunlar sergileniyor.
 • Ülkemizde de Sünni-Alevi, Türk-Kürt üzerinden benzeri senaryolar gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Biz inanç, köken, mezhep, meşrep farklı gözetmeksizin herkesin hak ve özgürlüklerini garanti altına alan demokratik hukuk devleti kurduk. 85 milyon vatandaşımızın her biri birinci sınıf vatandaştır.
 • Eksiklerimiz yok mudur, aksaklıklar yaşanmıyor mu? Elbette vardır. Lakin bizim bu eksikleri tamamlama, aksaklıkları tamamlama irademiz hepsinden daha güçlüdür. Alevi-Bektaşi yönelik kardeşlerimize tahrikler de eksik olmuyor. Muharrem ayı vesilesiyle evvel Ankara’da Hüseyin Gazı Vakfı Dergahı’nda akabinde Hacı Bektaş’ta hazreti hünkarın huzurunda birlik, beraberlik kardeşlik davetimizi tekrarladık.
 • Ali üzere yiğit, zülfikar üzere kılıç olmaz diyorsak, her türlü farklılığı bir kenara bırakarak inançlarımıza, kültürümüze, kıymetlerimize sıkı sıkıya sarılmalıyız. Alevi-Bektaşi kardeşlerimizin sorunlarını birçoklarını biz çözdük, kalanları da adım adım tahlile kavuşturuyoruz.
 • Yıllarca siyaset, sanat, ticaret yapan kimi isimlerin gerçek yüzünü ortaya sermelerinden aslında memnuniyet duyuyoruz. Allahsız Alevilik olmaz, Muhammetsiz Alevilik olmaz, Alisiz Alevilik olmaz. Dinsiz, amelsiz yalnızca sadece sapkınlığın üzerine bina edilmiş Alevilik, Müslümanlık, Türklük, Kürtlük hatta insanlık da olmaz.
 • Her kim aksini sav ediyorsa kim bilir hangi karanlık mihraktan besleniyordur. Kim bilir hangi yabancı istihbarat teşkilatına çalışıyordur. Aziz yaradana peygamber efendimize, manevi ve ulusal kırmızı çizgilerimize tecavüzden herkes ayağını denk almalıdır. Aksi takdirde bunların hiçbirini milletimiz de, tarih de affetmez, bahsin hukuk istikameti varsa yargı da affetmez.
 • Şu anda kişi başına ulusal gelir 9 bin 500 dolara dayandı. Hani ne oldu? Ne diyorlardı? Şu anda sayı bu. Daha da âlâ olacak. Tıpkı 20 yıldır olduğu üzere 2023 seçimlerine kadar da önümüze getirilecek her oyunu boşa çıkarmaya, tuzağı bozmaya kararlıyız. Seçim gününe kadar çok çalışarak AK Parti bayrağını İstanbul burçlarının en tepesine Ulubatlı Hasan dikmeye hazır mıyız?

“YAPILAN PAZARLIKLARIN KİRİ PASI HER YERDEN HİSSEDİLİYOR”

 • Biliyorsunuz yeni idare sistemimizle birlikte genel seçimler Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği olarak iki ayaklı hale geldi. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı şahsım olduğunu aylar öncesi paylaştık. Öbür ittifak ve partiler rastgele bir Cumhurbaşkanı adayı söylem edemediler. Yapılan pazarlıkların kiri pası her yerden hissediliyor, görülüyor. Milletin karşısına çıkarılacak aday için bile bu kadar ayak oyunu, bu kadar alavere dalavere, bu kadar kolpa içine girdiler.
 • Biz 2023 maksatları diyoruz, 2053 vizyonu diyoruz, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası diyoruz. Bunların her birinin altını dolduruyoruz. Elimizde asırlık eser ve hizmetlerden oluşan 20 yıllık müktesabatımız var. 4 dönüm bostan yan gel yat Osman, deyip bu eser ve hizmet mirasını yemekle iktifa edebilirdik. Bu türlü bir gaflet ve aymazlık bize yakışmaz. Daha da hızlandırıyoruz. Elbette her gönülde bir aslan yatar. Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki aslan kendini ilgilendirir. Topladığı 6’lı masa etrafında oturanların her birinin farklı ajandaya yazılı hesapları kendilerini ilgilendirir.

“SEÇİMİ KAZANACAKSAK KİMSEDEN MEDET UMMADAN KENDİ UĞRAŞIMIZLA KAZANACAĞIZ”

 • Masa altındaki PKK güdümlü hesabı kendini ilgilendirir. Ellerini oğuşturan 8. ortak FETÖ’nün hesabı kendilerini ilgilendirir. Biz bunların hepsini takip ediyoruz lakin hiçbirini kaale almıyoruz. AK Parti milletin kurup, iktidara getirdiği bu denli eser ve hizmetin üretilmesine fırsat verdiği partidir. Karşımızda kimin olduğu, önümüze hangi pürüzün konulduğu değerli değil. 2023 yılında seçimi kazanmakta kararlı mıyız? Kazanacaksak kimseden medet ummadan kendi uğraşımızla kazanacağız. Şuna inanacağız; bütün tuzakların üzerinde bir tuzak vardır, o da Rabbimizin tuzağıdır…
 • İstanbul’un toplamda 98 milletvekili vardı. Gençler İstanbul’un 98 milletvekili vardı. AK Parti olarak biz bunun 43’ünü aldı, CHP 28’ini aldı. MHP 7’sini aldı, HDP 12’sini aldı. Artık bize bu sayı yetmez. Allah’ın müsaadesiyle sandıkları o denli bir patlatalım ki, inşallah İstanbul’da yarıdan fazlasını biz almakta kararlı mıyız?

Related Posts

Turgut Özal’a yazılmış 35 yıllık sır mektup! ‘3 yıldır elimde ve hiç açmadım’

İzmit ilçesinde sahaf dükkanı işleten Şerafettin Ergül, yıllardır kitap, plak, kaset ve pul biriktiriyor. Yaklaşık 200 binin üzerinde kitabı, 2 …

A Milli Takım’da 4 yıldız futbolcu kadrodan çıkarıldı! Stefan Kuntz’un yeni tercihleri şaşırttı

Lüksemburg ile berabere kalarak Uluslar B Ligi’ne yükselen A Milli Takım, grubun son maçında Faroe Adaları ile karşılaşacak. Ay-Yıldızlı ekipte …

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile İstanbul’da bir ortaya geldi …

TBMM açılıyor! Birinci mesainin konusu da muhakkak oldu

TBMM Genel Şurası, üç aylık ortanın akabinde mesaisine bugün yine başlayacak. Yeni yasama yılının açılışı sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis …

Papa Franciscus’tan Ukrayna açıklaması: Bu bir dünya savaşı

Katoliklerin manevî başkanı ve Vatikan Devlet Lideri Papa Franciscus, 15 Eylül’de Kazakistan’a yaptığı ziyaret sırasında birtakım Cizvit …

Irak’ta “Ekim protestoları” başladı: Göstericilere biber gazı ile müdahale

Irak’ta Ekim 2019’da gerçekleştirilen hükümet aksisi protestoların 3. yıl dönümü kapsamında başşehir Bağdat’ta tekrar şovlar başladı. Ortalarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.