City Football Group’un 13’üncü takımı Bahia oldu… Manchester’dan sonra en pahalı takımı

City Football Group, bünyesine bir futbol takımı daha kazandırdı. Brezilya takımlarından Bahia’yı satın alan şirket kulübün hisselerinin yüzde 90’ına sahip oldu.

Böylelikle bu yatırım City Footbal Group bünyesinde, Manchester City’den sonra yapılan en büyük yatırım olarak yer alıyor.

City Football Group ve Manchester City’nin CEO’su Ferran Soriano, “Bugün, Bahia ile City Football Group arasındaki heyecan verici uzun vadeli ilişkinin ilk gününü kutluyoruz. Böylesine güzel bir geçmişe ve böylesine tutkutlu bir taraftar kitesine sahip bir kulübü ailemize katmaktan onur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca sözlerine Bahia’nın gelecek planlamaları hakkında devam eden Soriano, “Bahia’nın bir futbol takımı olarak mirası ve bu topluluğun kökleri ile birlikte harika şeyler inşa edebilmemiz için inanılmaz bir temel oluşturuyor. Şu andan itibaren, halkına köklerine ve bu topraklara kutsanmış Brezilya futboluna sadık kalırken, Bahia’nın tüm potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için bir yolculuğa başlıyoruz. City Football Group, Bahia’yı bu çizgide desteklemek için tüm deneyim, bilgi, teknoloji ve tutkusunu ortaya koyacaktır.” açıklamalarında bulundu

Hisselerinin büyük çoğunluğu Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir şirketin olan City Football Group’un Çinli ortağı da bulunuyor.

İşte City Football Group bünyesinde yer alan takımlar:

Manchester City – İngiltere

Girona – İspanya

Palermo – İtalya

EC Bahia – Brezilya

Lommel SK – Belçika

Mumbai City – Hindistan

ESTAC Troyes – Fransa

New York City – ABD

Sichuan Jiuniu – Çin

Melbourne City – Avustralya

Yokohama F. Marinos – Japonya

Montevideo City Torque – Uruguay

Club Bolivar (Ortaklık) – Bolivya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir