Ali Koç’tan TFF’ye “ziyaret” açıklaması: “Fenerbahçe’yi şampiyon yapmamak için talimat mı aldınız” diye sorduk

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tartışma yaratan TFF ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada Başkan Mehmet Büyükekşi’ye “Biz iyi iyi niyetten şüphelenmeye başladık. ‘Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayın’ diye bir talimat mı aldınız?’ dedik” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün yüksek divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda kürsüye çıkan Koç, Galatasaray, TFF ve MHK hakkında sert ifadeler kullandı.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Stadyumun isminin ‘Atatürk Stadı’ olması konusunda mali genel kurulda bir oylama yapacağız. Böyle bir zorunluluğumuz yok ancak doğru uygulamanın bu olduğunu düşündük.”

“4 Nisan’da yaşananların halen aydınlanmaması Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ayıbıdır. Dosyaya bakan polis, bekçi, savcı, hakim hepsi FETÖ’den ihraç olmuş. Bu konu hepimizin namusudur, sadece Fenerbahçe’nin değil tüm Türkiye’nin namusudur. Eğer istenilen gerçekleşseydi Türkiye için çok vahim şeyler gerçekleşebilirdi. Bu kulüp bitmez, terör örgütü de bitiremez, kimse bitiremez.”

“Yoğun bir hafta sonu olacak. 2 voleybolda finale yükselip futbolda rakibimizle farkı 3’e de indirebiliriz, şampiyonluk yolunda ağır darbe de alabiliriz. Ancak en azından Fenerbahçe, bulunduğu her branşta zirveye oynamayı sürdürüyor.”

“Çalınan puanlarımız…”

“TFF ziyareti… Bunların seviyesine inmek istemiyorum ancak başka türlü de bunlarla mücadele edemeyiz. Çalınan puanlarımızın yanında çalınmaya çalışılan puanlarımız bizi çok rahatsız etti. Gittiğimiz her yerde dayak yemeye başladık ve rakip kart yememeye başladı.”

“Biz de yedik”

“Güç nerede, kim daha çok gürültü çıkarıyor sosyal medyada, TFF ona daha çok kulak veriyor. Bu hakemlerimizi etkiliyor. Tahkim Kurulu’nda yer alan ismin yaptığı beğeniyi sorduk, ‘Oğlu yanlışlıkla beğenmiş’ dediler. Biz de yedik…”

“Tüm bunların üzerine TFF’ye gidip ‘Sayın başkan, biz iyi iyi niyetten şüphelenmeye başladık. Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayın diye bir talimat mı aldınız?’ dedik. Zaman gösterecek ancak biz en ağırını bu kulübün 18 yıl başkanvekilliğini yapmış kişide yaşadık.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir